Jak działają taśmy do tapingu twarzy?
2

marca

Jak działają taśmy do tapingu twarzy?

Taśmy do tapingu twarzy pomagają zredukować zmarszczki, zmniejszają opuchliznę twarzy oraz usuwają obrzęki. To popularna metoda, która skutecznie wspiera codzienną pielęgnację. Czy taśmy do twarzy pomagają skutecznie wymodelować twarz? Czy to nowy sposób na uzyskanie młodszego wyglądu? Jak działają taśmy do tapingu twarzy? Sprawdź to.

Co daje taping twarzy?

Taping twarzy to zabieg, którego zadaniem jest sprawne wyregulowanie napięcia mięśniowego, które można np. powodować asymetrię lub opadanie kącików ust. Taśmy do tapingu twarzy pomagają poprawić owal twarzy, wygładzić zmarszczki i zredukować opuchliznę. Umiejętne ich naklejenie podnosi skórę, działa na powięzi, mięśnie oraz pozytywnie wpływa na układ krwionośny i limfatyczny. 

Facetaping polega na umiejętnym oklejeniu twarzy elastycznymi taśmami w celu osiągnięcia zamierzonego efektu. Już po pierwszej aplikacji taśm można zauważyć efekty, a regularne stosowanie skutecznie oddziałuje na wygląd twarzy. Taping twarzy najlepiej zastosować po masażu liftingujących twarzy. W ten sposób efekty zostaną wzmocnione i utrzymają się dłużej. Taping nie sprawdzi się, jednak gdy mięśnie, powięzi i tkanka podskórna nie zostaną w odpowiedni sposób rozluźnione. Warto więc przy tego typu zabiegach skorzystać z pomocy specjalistów. 

Jakie taśmy do tapingu?

Na rynku dostępne są różne rodzaje taśm, które charakteryzują się różnymi kształtami oklejania. Najpopularniejsze z nich to:

  • Plastry „Y” — dedykowane są do wzmocnienia funkcji mięśni oraz odpowiedniej ich stymulacji.
  • Plastry „I” — wykazują działanie przeciwbólowe.
  • Plastry „X” — stosuje się je podczas wykonywania drenażu limfatycznego.
  • Plastry tzw. wachlarz — wykorzystuje się podczas pracy przy obrzękach limfatycznych. Plaster składa się z jednego końca, z którego odchodzi 6 mniejszych plastrów.
  • Plastry w tzw. sieć — to zmodyfikowana wersja plastrów w wachlarz, które służą do poprawy przepływu limfy.

Jakie taśmy do tapingu twarzy na zmarszczki?

Zmarszczki powstają przez zbyt duże napięcie mięśniowe, zakłócony przepływ krwi i limfy oraz zmniejszone przestrzenie między skórą a tkanką podskórną. Umiejętnie naklejone taśmy unoszą skórę i sprawiają, że płyny ustrojowe przepływają sprawniej, tkanki stają się odżywione, co ma kluczowy wpływ na spłycenie zmarszczek.

W zapobieganiu zmarszczek najlepiej sprawdzą się taśmy typu wachlarz, które redukują zmarszczki w okolicy oczu lub podbródka. Odpowiednia siła naciągnięcia taśm jest tutaj kluczowa. Taping twarzy na zmarszczki musi zawsze być poprzedzony masażem manualnym. Uważa się, że przed naklejeniem taśm najlepiej wykonać masaż Kobido. 

Jak naklejać taśmy do tapingu twarzy?

Bazą taśmy jest zawsze miejsce przyłożenia plastra, gdzie taśma będzie ciągnąć skórę. W przygodzie z tapingiem bardzo ważne jest, by na samym początku zwrócić uwagę na poprawny początek nakładania taśmy. Odwrotny kierunek może spowodować odmienny efekt (np. pogłębienie się zmarszczek). Przy naklejaniu bazy i zakończeniu plastra nie należy rozciągać przykładanej taśmy. Naciąg należy stosować tylko na wewnętrznej, środkowej części taśmy.

Sam zabieg tapingu powinien trwać minimum 30 minut, ale nie dłużej niż kilka godzin. Taśmy do tapingu twarzy w kuracji przeciwzmarszczkowej często zostawia się na całą noc. Efekt utrzymuje się przez nawet 3 dni, a regularnie wykonywane tejpowanie pomaga skutecznie zredukować zmarszczki i obrzęki.

Pamiętaj, że przy kinesiotapingu korzystać tylko i wyłącznie z oryginalnych taśm pochodzących z zaufanych źródeł. Dzięki temu zyskasz pewność, że taśma wykonana jest z certyfikowanych i bezpiecznych dla skóry materiałów. Warto również znać ich rodzaje. Na rynku dostępne są m.in. taśmy dynamiczne, taśmy do kinesiotapingu oraz sztywne taśmy do rehabilitacji ciała.

Marta Janicka

Cześć, jestem Marta i jestem blogerką kosmetyczną. Uwielbiam testować nowe produkty i dzielić się z Wami moimi opiniami i poradami. Na mojej stronie znajdziecie recenzje kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.