Flanker – znane perfumy sformułowane na nowo
29

czerwca

Flanker – znane perfumy sformułowane na nowo

Flanker to termin, który pochodzi z branży perfumeryjnej. Jeżeli jesteś miłośniczką perfum, ale jeszcze nie wiesz, czym jest flanker, z nami odkryjesz jego znaczenie.

Flanker – znajomy zapach w nowej kreacji

Flanker to nowa edycja perfum, która została stworzona na kanwie poprzedniej kompozycji z danej linii, najczęściej pierwszej, która stała się inspiracją do opracowania perfum. Są nawiązaniem do wersji podstawowej lub jej rozwinięciem, nieco zmodyfikowanej. Podaje się również, że flankery perfum mogą być również lekkimi wariacjami na temat pierwotnej wersji perfum. 

Dlaczego powstają flankery perfum? Najczęstszym powodem jest chęć dotarcia do szerszej grupy docelowej. Do osób, którym niekoniecznie przypadła do gustu pierwsza wersja, a które są ciekawe nowej. Przyciąga ich znana nazwa producenta i znajomy wizerunek. Kolekcjonują je też miłośnicy danej marki, którzy odkrywają coraz to nowsze niuanse zapachowe. Perfumy, które stały się popularne, niemal kultowe w niektórych kręgach, często otrzymują swoje flankery, które zostały delikatnie podrasowane o nuty zapachowe, aktualnie pożądane i poszukiwane. Flanker od swojej pierwotnej wersji różni się odświeżoną szatą graficzną czy kolorem flakonu. Przeważnie jego nazwa nawiązuje do swojego poprzednika Taką zależność widzimy w nowościach na rynku, które pojawiły się w 2022 roku. To między innymi Flower by Kenzo L’Absolue.

Jak powstają flankery?

Klasyczne wersje tych drugich, bocznych zapachów linii głównej, bazują na kluczowym temacie  kompozycji, czyli sercu zapachu, który powinien zostać jak najbardziej zbliżony do pierwotnej postaci perfum. Perfumiarze dodają nowe akordy, zmieniają ich nasycenie, eliminują niektóre nuty, dodają nowe przyprawy. Tak często powstają zbliżone wersje z tej samej rodziny zapachów, z których jedna jest idealna na co dzień, świeża i delikatna, druga zaś doskonale pasuje do  wieczorowych kreacji, jest bardziej intensywna, odurzająca, zmysłowa.

Flower By Kenzo – klasyczny mak w nowej odsłonie

Kolekcja Flower by Kenzo otrzymała nową kompozycję o nazwie Flower By Kenzo L’Absolue, która nawiązuje do swojego pierwowzoru nie tylko charakterystycznym kształtem flakonu, ale również uwielbieniem dla maków, które stanowią przewodni element graficzny marki. Nowość z 2022 roku otwierają nuty drogocennego szafranu, harmonijnie łączącego się z kwiatami pomarańczy  i absolutem królewskiej róży damasceńskiej, które rozkwitają w sercu zapachu. W nutach bazy wybrzmiewają orientalne akordy wanilii i zwierzęcego, zmysłowego białego piżma. 

Flower by Kenzo L’Absolue wynosi na piedestał mak – symbol całej kolekcji, kryjący w sobie żywiołowość koloru, pudrowość zapachu, lekkość i ulotność. Kwiat bliski kobietom, oddający ich kruchość, ale też wolność i siłę. Magiczny zapach słodkiej, orientalnej kompozycji, w której dochodzą do głosu w nowej wersji soczyste cytrusy i aromatyczne nuty korzenne. Dodają perfumom mocy i zapewniają energetyczne doznania zmysłowe. 

Czy warto interesować się flankerami? Owszem, bo choć mogą być podobne do pierwszej, bazowej wersji perfum danej kolekcji, to również mogą być zaskakującą propozycją całkiem innego zapachu, niż można by się spodziewać po poprzedniej wersji. Czasem znane nam perfumy mogą przynieść nam nowe odczucia i skojarzenia, gdy tylko zostaną podane w nieco zmodyfikowanej wersji. W tym właśnie tkwi siła flankerów.

Marta Janicka

Cześć, jestem Marta i jestem blogerką kosmetyczną. Uwielbiam testować nowe produkty i dzielić się z Wami moimi opiniami i poradami. Na mojej stronie znajdziecie recenzje kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.