Dlaczego kosmetyki z pompką są bardziej higieniczne i starczają na dłużej?

Czy opakowanie może wpływać na działanie kremu? Jak najbardziej! Wciąż najpopularniejszym opakowaniem dla kremu do twarzy jest pudełeczko lub słoik, z którego większość użytkowniczek nabiera zawartość na twarz palcami. Ile znasz osób, które w rzeczywistości nakładają krem specjalną szpatułką? No właśnie. Niestety niesie to za sobą szereg zagrożeń.

Image

Utrata właściwości

Każdy kosmetyk ma swoją trwałość, jednak gdy jest narażony na na szko­dli­we dzia­ła­nie po­wie­trza i świa­tła – szybciej przebiega proces utleniania. Co to znaczy? Np. krem do twarzy psuje się i traci swoje drogocenne właściwości!

Kosmetyk może nie ulegać widocznym zmianom, jednak jego pielęgnacyjne działanie będzie słabło. Wielu producentów, aby spowolnić ten proces dodaje np. do kremów do twarzy sztuczne konserwanty. Można znaleźć produkty, które w takich warunkach są naprawdę odporne na działanie czasu, jednak czy na pewno chcesz pielęgnować swoją twarz z wykorzystaniem kremu, którego skład ciągnie się w nieskończoność i pełen jest niepotrzebnej chemii?

Gdy konserwantów jest mniej często można dostrzec z czasem nie tylko utratę dobroczynnych właściwości, ale także konsystencji i zapachu kosmetyku w słoiczku. Natychmiast należy przestać taki produkt stosować, oznacza to, że najprawdopodobniej po prostu zaczął się psuć.

Higiena

Zastanów się – ile znasz osób, które w prawdziwym świecie krem ze słoiczka nakładają na twarz lub ciało specjalną szpatułką? Prawdopodobnie – tak jak my – bardzo niewiele. Tymczasem sięganie palcem do słoiczka to najprostsza droga, by do czekającego na użycie w kolejnych dniach ulubionego kremu dostarczyć porcję mikroorganizmów, które w naturalny sposób gromadzą się na naszych dłoniach i nawet dokładne umycie rąk najprawdopodobniej nie usunie ich wszystkich.

Te mikroorganizmy zostaną w opakowaniu i będziemy nakładać na swoją twarz i ciało w kolejnych dniach. Stąd prosta droga do problemów ze skórą. To nie mit, nie należy lekceważyć tego zagrożenia.

Dozowanie

W trakcie rozmów z użytkowniczkami przed wprowadzeniem kremów Gaja na rynek często słyszeliśmy, że kremy w słoiczku wybierają dlatego, bo mają pewność, że zużyją go do końca – aż zaświeci denko. Nie potrzeba niewygodne go rozcinania tubek, nie ma też rozczarowania, gdy wiemy, że zapłaciliśmy np. za 50 ml a w rzeczywistości wykorzystujemy tylko 40-45 ml. To niby niedużo, ale pomyśl – czy dzięki temu płacisz 10-20% mniej za krem? Oczywiście – nie.

Bardzo często zdarza się nabrać na palec lub wycisnąć z tubki zbyt dużo kremu, którego nie powinnyśmy przecież próbować zostawić w opakowaniu z oczywistych powodów – praktycznych (do tubki po prostu się nie da!) i higienicznych, o których można przeczytać powyżej. Dlatego do kremów Gaja wybraliśmy wygodne opakowanie z pompką próżniową. Pozwala ona na nakładanie na twarz zawsze takiej samej ilości kosmetyku, by w stabilny i harmonijny sposób pielęgnować cerę twarzy.

Jednocześnie wybraliśmy nieduże opakowanie, aby dało się je zużyć, bez narażania się na zmarnowanie produktu ze względu na utratę właściwości.

A Ty jakie opakowania preferujesz?